Reklama [A] - Barlinek Okna
Warnice coraz bliżej przebudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 106.

Warnice coraz bliżej przebudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 106. Samorząd województwa i Gmina Warnice zadeklarowały współpracę.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 106 w Warnicach jest o krok bliżej. W czwartek, 8 grudnia 2022 roku zachodniopomorski marszałek województwa Olgierd Geblewicz i wójt Warnic Alina Werstak podpisali w Urzędzie Marszałkowskim list intencyjny w sprawie współpracy przy realizacji projektu. Zakres modernizacji infrastruktury zależeć będą od montażu finansowego.

Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich posiada już Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej dla zadania „Rozbudowa przejścia przez miejscowość Warnice w ciągu drogi wojewódzkiej nr 106.” Samorząd Województwa złoży zaś wniosek o dofinansowanie tej inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Nastąpi to wówczas, kiedy Ministerstwo Infrastruktury ogłosi nabór wniosków. Zakres realizacji inwestycji będzie zależał od decyzji o dofinansowaniu.

Polityka transportowa to priorytet w budżecie województwa. Zależy nam na nieustannej poprawie skomunikowania regionu. Warnice to ważna miejscowość na trasie ze Stargardu do Pyrzyc. Wspólnie z samorządem gminny postaramy się, aby odciek „106” przechodzący przez miejscowość został jak najszybciej zmodernizowany – mówił marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Projekt, jakim dysponuje ZZDW zakłada przebudowę drogi na odcinku blisko 1,3 km. W zakresie tej przebudowy jest wzmocnienie konstrukcji jezdni, budowa elementów uspokojenia ruchu, ronda na skrzyżowaniu z drogą powiatową, kanalizacji deszczowej, chodników i ciągu pieszo rowerowego oraz zatok autobusowych i miejsc postojowych.

Gminie zależy przede wszystkim na poprawie bezpieczeństwa w sąsiedztwie miejscowej szkoły podstawowej, dlatego zadeklarowała współfinansowanie kosztów budowy i późniejszej eksploatacji oświetlenia przejścia dla pieszych, które znajduje się między szkołą, a siedzibą Ochotniczej Straży Pożarnej. Przebudowa tego fragmentu DW106 polegałaby również na budowie azylu dla pieszych.

Modernizacja tej drogi oznacza zdecydowaną poprawę bezpieczeństwa. Natężenie ruchu, które głównie powodują TIR-y, jest naprawdę spore. Zależy nam, aby mieszkańcy bez narażenia zdrowia, a nawet życia docierali do np. do ośrodka zdrowia, a młodzież do szkoły – powiedziała wójt Warnic Alina Werstak.

Jak duży zakres prac obejmie przebudowa DW106, dowiemy się po publikacji listy zadań zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Źródło: WZP

08-12-2022 Redakcja
Portal NaszePyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [B]

Reklama [C] MARAL Hurtownia BHP

Reklama [C]

Sonda

Czy podoba Ci się portal naszepyrzyce.pl?

TAK
NIE
NIE WIEM

Najchętniej czytane

Festyn charytatywny dla Daniela.

Festyn charytatywny dla Daniela.

W czwartek 16 czerwca (Boże Ciało) o godzinie 14:30 w Folwarku Przelewice odbędzie się charytatywny festyn na ...

W Lipianach powstaje gościnne centrum logistyczne firmy PORR.

W Lipianach powstaje gościnne centrum lo...

Warszawska firma budowlana PORR zagości na terenach po byłej Fabryce Armatur - poinformował Burmistrz Lipian B...

 Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanina Daniela.

Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanin...

Daniel Nowacki, dyrektor Biblioteki – Gminnego Centrum Kultury w Przelewicach potrzebuje pomocy. Pieniądze są ...