Reklama [A]

Finał powiatowy w piłce ręcznej chłopców.

W dniu 29 marca 2022 r. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pyrzycach rozegrano finał powiatowy w piłce ręcznej chłopców (rocznik 2007-2008).

--- REKLAMA ---

Do rozgrywek zgłosiły się tylko dwie szkolne reprezentacje: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach i Szkoła Podstawowa w Żabowie.

Organizator zawodów Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Pyrzycach był zawiedziony tak niską frekwencją, tym bardziej, że piłka ręczna jest dość prostą grą zespołową do opanowania w stopniu podstawowym. Miejmy nadzieję, że to tylko „lekka zadyszka” po utrudnieniach covidowych i kolejne rozgrywki będą miały dużo lepszą frekwencję.

Opiekunowie drużyn zdecydowali, że rozegrają dwa mecze z godzinną przerwą na regenerację sił, a wynik obu spotkań pokaże kto jest najlepszy w powiecie pyrzyckim w roku szkolnym 2021/2022. W pierwszym meczu górowali gospodarze, uczniowie SP z OI w Pyrzycach, strzelając 6 bramek nie tracąc żadnej. Drugi mecz przyniósł wynik remisowy i widać było, że uczniowie z SP w Żabowie dostosowali się do warunków gry na boisku o dużo większych wymiarach niż te, które mają w swojej szkole. Ostateczny wynik 10:6 dał podopiecznym Roberta Toboły zwycięstwo w powiatowym turnieju. Zwycięzcy grali w składzie: Filip Makulski, Jakub Huska, Maksymilian Podgórski, Igor Świercz, Mateusz Podkowa, Aleksander Kacprzak, Wojciech Paplicki, Marcel Pietryszak, Dominik Kostecki, Jakub Olszewski.

Należy z satysfakcją podkreślić, że obie drużyny prowadziły zawody w duchu fair play, a sędzia główny Piotr Klapenda nie miał potrzeby częstego przerywania akcji z powodu nieczystej gry.

Pyrzycka szkoła awansowała na zawody regionalne, które rozegrane zostaną w Barlinku.

Źródło: Powiat Pyrzyce
Autor: Piotr Olech

01-04-2022 Redakcja
Portal NaszePyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Reklama [A1]

Reklama [A1] - GBS Bank

Śledź nas

Reklama [B]

Reklama [B]

Sonda

Czy podoba Ci się portal naszepyrzyce.pl?

TAK
NIE
NIE WIEM

Najchętniej czytane

Festyn charytatywny dla Daniela.

Festyn charytatywny dla Daniela.

W czwartek 16 czerwca (Boże Ciało) o godzinie 14:30 w Folwarku Przelewice odbędzie się charytatywny festyn na ...

 Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanina Daniela.

Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanin...

Daniel Nowacki, dyrektor Biblioteki – Gminnego Centrum Kultury w Przelewicach potrzebuje pomocy. Pieniądze są ...

W Lipianach powstaje gościnne centrum logistyczne firmy PORR.

W Lipianach powstaje gościnne centrum lo...

Warszawska firma budowlana PORR zagości na terenach po byłej Fabryce Armatur - poinformował Burmistrz Lipian B...

Reklama [C]

Reklama [C]