Reklama [A] - Barlinek Okna
Festiwal Sztafet.

13 czerwca 2024 roku na stadionie miejskim w Świnoujściu odbyła się ostatnia impreza szkolna rangi mistrzostw województwa, a był to Festiwal Sztafet.

To impreza, która od niedawna zagościła w kalendarzu imprez Szkolnego Związku Sportowego. Obejmuje ona sztafety: 4x100m, 4x400m, sztafeta szwedzka, sztafeta olimpijska. Biegi rozstawne to niezwykle widowiskowa konkurencja lekkoatletyczna, która budzi wiele sportowych emocji.

Z doskonałej strony zaprezentowali się uczniowie SP z OI w Pyrzycach, którzy zdobyli 2 złote i 2 srebrne medale. Pierwszy złoty medal zdobyły dziewczęta w sztafecie szwedzkiej (Igrzyska Dzieci), które biegły w składzie: Łucja Rządkowska, Malwina Bułanowska, Melania Wróblewska, Iga Kaniewska.

Drugi złoty medal wywalczyli chłopcy w sztafecie olimpijskiej (Igrzyska Młodzieży Szkolnej) w składzie: Bartosz Tuszyński, Wojciech Jonasik, Olivier Allert i Olaf Urban.

Srebrne medale dla swojej szkoły wywalczyła sztafeta 4x100 dziewcząt (IMS) w składzie: Maja Rządkowska, Dominika Paplicka, Laura Świercz, Amelia Kacprzak.

Srebrne medale wywalczyły również dziewczęta biegające w sztafecie olimpijskiej w składzie: Nadia Pławska, Amelia Kacprzak, Julia Piwoni, Karolina Machnio. Pozostałe sztafety plasowały się tuż za podium. I tak: sztafeta 4x100m dziewcząt (ID) oraz 4x100 m chłopców (IMS) zajęły 4 miejsca. Na 5 miejscu finiszowała sztafeta szwedzka chłopców (ID), a na 7 miejscu sztafeta 4x100m chłopców (ID). Lekkoatletki i lekkoatleci z SP z OI w Pyrzycach z przytupem zakończyli rok szkolny 2023/2024.

Przed nimi kolejne zawody, tym razem rangi klubowej gdyż wszyscy oni reprezentują barwy LMKS „Żak” Pyrzyce sekcja LA.

Kalendarz zawodów na lipiec i sierpień jest bogaty w kolejne imprezy, a dodając do tego obóz sportowy w Szklarskiej Porębie to śmiało można powiedzieć, że zasłużony odpoczynek od nauki nie dotyczy aktywności fizycznej.

18-06-2024 Redakcja
Portal NaszePyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Sonda

Czy Pyrzyce to fajne miejsce do życia?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C] MARAL Hurtownia BHP
Reklama [C] GBS BANK

Najchętniej czytane

Festyn charytatywny dla Daniela.

Festyn charytatywny dla Daniela.

W czwartek 16 czerwca (Boże Ciało) o godzinie 14:30 w Folwarku Przelewice odbędzie się charytatywny festyn na ...

W Lipianach powstaje gościnne centrum logistyczne firmy PORR.

W Lipianach powstaje gościnne centrum lo...

Warszawska firma budowlana PORR zagości na terenach po byłej Fabryce Armatur - poinformował Burmistrz Lipian B...

 Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanina Daniela.

Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanin...

Daniel Nowacki, dyrektor Biblioteki – Gminnego Centrum Kultury w Przelewicach potrzebuje pomocy. Pieniądze są ...