Reklama [A] - Barlinek Okna
Trwa remont drogi powiatowej Gardno - Pyrzyce.

Aktualnie Starostwo Powiatowe w Pyrzycach realizuje inwestycje drogowe o wartości 21 999 112 zł, na tak dużą kwotę składają się przede wszystkim środki pozyskane z Rządowego Programu Polski Ład – 18 zadań na kwotę 14 336 843,87 zł oraz z Rządowego Funduszu Polski Ład Edycja PGR – 6 zadań na kwotę 7 662 269,85 zł.

Jedną z obecnie realizowanych inwestycji drogowych jest "Modernizacja nawierzchni jezdni drogi powiatowej nr 1351Z Gardno - Pyrzyce (odcinek Stare Chrapowo)". W ramach tej inwestycji wykonywany jest remont nawierzchni jezdni zlokalizowanej w ciągu drogi powiatowej 1351Z Gardno - Pyrzyce - odcinek Stare Chrapowo.

Remontem objęty jest odcinek drogi powiatowej w miejscowości Stare Chrapowo oraz odcinek przed miejscowością, od strony Żabów. Remont polega na wykonaniu warstwy wyrównawczej oraz nowej warstwy ścieralnej jezdni, odtworzeniu konstrukcji zjazdów na przyległe posesje oraz drogi boczne, regulacji wysokościowej chodników i zjazdów.

„Inwestycja na drodze powiatowej 1351Z realizowana jest ze środków Rządowego Programu Polski Ład Edycja PGR, wartość prac obecnie wykonywanych w tym miejscu to kwota 1 766 236,65 zł brutto.

Aktualna pula środków zaangażowanych w drogowe inwestycje to prawie 22 miliony zł. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku będzie możliwość pozyskania kolejnych środków na remonty dróg powiatowych” - Stanisław Stępień, Starosta Pyrzycki.

Źródło: Powiat Pyrzyce

17-07-2023 Redakcja
Portal NaszePyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [B]

Reklama [C] MARAL Hurtownia BHP

Reklama [C]

Sonda

Czy podoba Ci się portal naszepyrzyce.pl?

TAK
NIE
NIE WIEM

Najchętniej czytane

Festyn charytatywny dla Daniela.

Festyn charytatywny dla Daniela.

W czwartek 16 czerwca (Boże Ciało) o godzinie 14:30 w Folwarku Przelewice odbędzie się charytatywny festyn na ...

W Lipianach powstaje gościnne centrum logistyczne firmy PORR.

W Lipianach powstaje gościnne centrum lo...

Warszawska firma budowlana PORR zagości na terenach po byłej Fabryce Armatur - poinformował Burmistrz Lipian B...

 Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanina Daniela.

Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanin...

Daniel Nowacki, dyrektor Biblioteki – Gminnego Centrum Kultury w Przelewicach potrzebuje pomocy. Pieniądze są ...