Reklama [A] - Barlinek Okna
Pracownia tomografii komputerowej

W dniu 20 czerwca 2023 roku w Szpitalu Powiatowym w Pyrzycach odbyło się spotkanie w sprawie realizowanej inwestycji pn. "Zakup aparatury diagnostycznej i modernizacja pomieszczeń w Szpitalu Powiatowym w Pyrzycach”.

W spotkaniu uczestniczyli Stanisław Stępień, Starosta Pyrzycki, Mariusz Marek Przybylski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Pyrzycach, Tadeusz Kaczmarek, kierownik działu zamówień publicznych Szpitala Powiatowego w Pyrzycach, Marek Jaszczak, kierownik działu gospodarczo - technicznego Szpitala Powiatowego w Pyrzycach, Stefan Prasałek, inspektor nadzoru inwestorskiego, Krzysztof Kwapisz, przedstawiciel wykonawcy robót.

„Dziś usługi badań tomograficznych wykonywane są przez szpital w innych placówkach medycznych naszego województwa. Jest to procedura niewygodna, czasochłonna i kosztowna. Za każdym razem, kiedy pacjent wymaga takiego badania, to musi być przewożony. Uruchomienie tomografu w naszym szpitalu pozwoli w pierwszym etapie na objęcie badaniami tomograficznymi pacjentów szpitala, a po podpisaniu kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia rozszerzymy świadczenie usług dla pacjentów skierowanych na badania przez lekarzy specjalistów i POZ” – Stanisław Stępień, Starosta Pyrzycki.

Realizatorami inwestycji są firmy: Alteris S.A, Partner4Medicine Sp. z o.o, Miro Sp. z o.o., Dräger Polska Sp. z o.o . Zadanie obejmuje adaptację pomieszczeń szpitala dla tomografu, zakup tomografu komputerowego z opcją kardiologiczną i stacją lekarską, zakupiony zostanie agregat prądotwórczy, aparat RTG z ramieniem C; USG ginekologiczne; USG uniwersalne, monitor z analizatorem parametrów.

„Wykonawca inwestycji jest w trakcie remontu pomieszczeń na potrzeby tomografu, wykonano już nowe podłączenie energetyczne z budynku szpitala do pomieszczenia dla nowego agregatu. W trakcie przebudowy jest także wejście do budynku od strony ulicy Jana Pawła II, korytarz, toalety. Wykonawca dostarczył już 3 sztuki aparatów USG, monitor z analizatorem parametrów, aparat RTG z ramieniem C. Podczas spotkania omawialiśmy z wykonawcą stan zaawansowania prac, dostaw sprzętu i ewentualne zagrożenia w terminie dostaw agregatu prądotwórczego. Przypomnę, że firma ALTERIS S.A zgodnie z podpisaną umową powinna zakończyć inwestycję w okresie 100 dni od dnia podpisania umowy, co miało miejsce 17 kwietnia 2023 roku” – Mariusz Marek Przybylski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Pyrzycach.

Inwestycja realizowana jest w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Powiat Pyrzycki otrzymał dofinansowanie w kwocie 4 250 000,00 zł z przeznaczeniem na inwestycję, pn. „Zakup aparatury diagnostycznej i modernizacja pomieszczeń w Szpitalu Powiatowym w Pyrzycach”. Całkowity koszt inwestycji wynosi 5 000 000,00 zł, a udział własny Powiatu Pyrzyckiego 750 000,00 zł.

Źródło: UM Pyrzyce
Zdjęcie: poglądowe

29-06-2023 Redakcja
Portal NaszePyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [B]

Reklama [C] MARAL Hurtownia BHP

Reklama [C]

Sonda

Czy podoba Ci się portal naszepyrzyce.pl?

TAK
NIE
NIE WIEM

Najchętniej czytane

Festyn charytatywny dla Daniela.

Festyn charytatywny dla Daniela.

W czwartek 16 czerwca (Boże Ciało) o godzinie 14:30 w Folwarku Przelewice odbędzie się charytatywny festyn na ...

W Lipianach powstaje gościnne centrum logistyczne firmy PORR.

W Lipianach powstaje gościnne centrum lo...

Warszawska firma budowlana PORR zagości na terenach po byłej Fabryce Armatur - poinformował Burmistrz Lipian B...

 Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanina Daniela.

Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanin...

Daniel Nowacki, dyrektor Biblioteki – Gminnego Centrum Kultury w Przelewicach potrzebuje pomocy. Pieniądze są ...