Reklama [A] - Barlinek Okna
Piknik Ekologiczny

Pomorze Zachodnie zaprasza mieszkańców i turystów odwiedzających region na ekologiczne pikniki rodzinne, które będą obfitowały w atrakcje dla młodszych i starszych.

Cykl eventów połączonych z warsztatami ekologicznymi to nie tylko relaks, ale też duża porcja wiedzy o środowisku i propagowanie odpowiedzialnych zachowań.

Warsztaty ekologiczne mają edukować, popularyzować dobre praktyki, zachęcać do troski o naturę. Podczas plenerowych spotkań przedstawiane będą takie tematy jak np. zero waste i less waste, oszczędzanie wody czy zielona energia. Eksperci, edu-katorzy chętnie odpowiedzą na pytania i omówią różne zagadnienia związane z szeroko rozumianą ochroną środowiska. Duża porcja wiedzy serwowana będzie - w formie atrakcyjnych zajęć praktycznych. Bo warsztaty to przede wszystkim aktyw-ność, zaangażowanie, wspólna praca i zabawa.

Już 27 sierpnia o godzinie 13:00 zapraszamy na siódmy już Piknik Ekologiczny pod tytułem „Skąd się bierze prąd?”. Uczestnicy dowiedzą się, jak ograniczyć zużycie prądu w życiu codziennym, oraz czym jest "Godzina dla Ziemi" i "Dzień Energetyka". Miło spędzimy czas w parku przy Domu Kultury w Pyrzycach.

Nasi eksperci opowiedzą o konieczności zwiększenia źródeł odnawialnej energii. O potrzebie odchodzenia od paliw kopalnianych i prognozach energetycznych na przyszłość.

Podczas pikniku planowane są nie tylko dyskusje i prelekcje, ale również konkursy, a podczas warsztatów zaprezentowany zostanie model działającej elektrowni wiatrowej produkującej prąd na oczach uczestników. Energia wytwarzana będzie za pomocą panelu fotowoltaicznego wbudowanego w powerbank! Do wspólnej zabawy zapraszamy dzieci i dorosłych.

Na uczestników ekologicznego eventu czekają też inne atrakcje. Z balonów po-wstanie łąka pełna motyli i kwiatów. O dobre humory dzieci zadbają animatorzy. Będzie można puszczać latawce, wykonać skrzydła z bibuły i wstążek, puszczać wielki bańki mydlane, wziąć udział w animacjach z chustą Klanzy czy pomalować na kolorowo buzie w motywy roślinne albo zwierzęce. Dodatkowo będzie możliwość poskakania na kolorowym dmuchańcu.

Wydarzenie uświetni koncert Julii Bury. To 21-letnia wokalistka pochodząca z Jenina (koło Gorzowa Wlkp.), również autorka tekstów i kompozytorka. Jej pierwszy debiutancki singiel ukazał się w 2017 roku, w maju 2022 roku debiutancka EPka pt. „Pamiętnik”, a w sierpniu singiel „Słomki”, które powstały przy współpracy z m.in. Marcinem Liberem Piotrowskim. Dotychczas dała się poznać na scenach w wielu polskich miastach wygrywając festiwale autorskie oraz występując jako support przed m.in. Ralphem Kaminskim, Mery Spolsky, czy Lady Pank.

Plan Pikniku:
13:00 powitanie uczestników przez konferansjera, poinformowanie o przebiegu wy-darzenia, start animacji dla dzieci
14:00 warsztaty ekologiczne
15:00 - koncert zespołu Julia Bury, animacje
16:00 - zakończenie imprezy

Udział w evencie jest bezpłatny.

Po wydarzeniu w Pyrzycach planowanych są jeszcze cztery eko pikniki. Odbędą się one  według następującego harmonogramu:


„Pomorze Zachodnie Zielony Region” to ekoprojekt realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, który obejmuje między innymi cykl warsztatów o tematyce ekologicznej skierowanych do mieszkańców i turystów odwiedzających region. Jego celem jest przybliżenie tematyki ochrony przyrody, a także zaprezentowanie w praktyce wzorców zachowań proekologicznych.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Pomorze Zachodnie zaprasza do wspólnej zabawy! Do zobaczenia na miejscu!20-08-2023 Redakcja
Portal NaszePyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [B]

Reklama [C] MARAL Hurtownia BHP

Reklama [C]

Sonda

Czy podoba Ci się portal naszepyrzyce.pl?

TAK
NIE
NIE WIEM

Najchętniej czytane

Festyn charytatywny dla Daniela.

Festyn charytatywny dla Daniela.

W czwartek 16 czerwca (Boże Ciało) o godzinie 14:30 w Folwarku Przelewice odbędzie się charytatywny festyn na ...

W Lipianach powstaje gościnne centrum logistyczne firmy PORR.

W Lipianach powstaje gościnne centrum lo...

Warszawska firma budowlana PORR zagości na terenach po byłej Fabryce Armatur - poinformował Burmistrz Lipian B...

 Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanina Daniela.

Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanin...

Daniel Nowacki, dyrektor Biblioteki – Gminnego Centrum Kultury w Przelewicach potrzebuje pomocy. Pieniądze są ...