Reklama [A] - Barlinek Okna
Nowy samochód dla Domu Pomocy Społecznej.

Dnia 18 kwietnia 2024 r. Dom Pomocy Społecznej w Pyrzycach z siedzibą w Żabowie otrzymał na potrzeby placówki nowy samochód.

News will be here

Jest to dziewięcioosobowy bus, wyposażony w windę elektrohydrauliczną dla osób niepełnosprawnych. Zakup był możliwy dzięki wsparciu Powiatu Pyrzyckiego oraz PFRON w ramach obszaru "Program wyrównywania różnic między regionami III" - zadanie "Likwidacja barier transportowych poprzez zakup samochodu 9-cio osobowego przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych z przeznaczeniem na przewóz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Pyrzycach z siedzibą w Żabowie".

„Dom Pomocy Społecznej działa obecnie na terenie dwóch obiektów w Pyrzycach i Żabowie opiekuje się aż 80 osobami. Taki pojazd do przewozu osób był tu bardzo potrzebny i cieszę się, że udało się nam pozyskać środki na ten cel i dziś mamy przekazanie pojazdu do użytku.

Łączna wartość zakupu samochodu wraz niezbędnym wyposażeniem wyniosła 279 700,00 zł, w tej kwocie dofinansowanie ze środków PFRON to 135 000,00 zł, a z budżetu Starostwa Powiatowego w Pyrzycach przeznaczyliśmy na ten cel 144 700,00 zł” - powiedział podczas przekazania pojazdu do eksploatacji Stanisław Stępień Starosta Pyrzycki.

19-04-2024 Redakcja
Portal NaszePyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

News will be here

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [B]

Reklama [C] MARAL Hurtownia BHP

Reklama [C]

Reklama [C] GBS BANK

Sonda


Obecnie żadna sonda nie jest aktywna.

Najchętniej czytane

Festyn charytatywny dla Daniela.

Festyn charytatywny dla Daniela.

W czwartek 16 czerwca (Boże Ciało) o godzinie 14:30 w Folwarku Przelewice odbędzie się charytatywny festyn na ...

W Lipianach powstaje gościnne centrum logistyczne firmy PORR.

W Lipianach powstaje gościnne centrum lo...

Warszawska firma budowlana PORR zagości na terenach po byłej Fabryce Armatur - poinformował Burmistrz Lipian B...

 Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanina Daniela.

Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanin...

Daniel Nowacki, dyrektor Biblioteki – Gminnego Centrum Kultury w Przelewicach potrzebuje pomocy. Pieniądze są ...

News will be here