Reklama [A] - Barlinek Okna
Zmiany na obiektach sportowych w Lipianach, Boleszkowicach i Mieszkowicach. Fundusze od samorządu województwa.

Kolejni beneficjenci zawarli z samorządem województwa umowy gwarantujące im dofinansowanie zaplanowanych inwestycji z zakresu modernizacji lokalnej infrastruktury sportowej.

News will be here

To Lipiany, Boleszkowice i Mieszkowice. Podpisy na porozumieniach, we wtorek 2 sierpnia 2022 roku, złożyli włodarze gmin oraz wicemarszałek Olgierd Kustosz.

Do gmin z powiatu gryfińskiego, myśliborskiego i pyrzyckiego trafi prawie 80 tys. zł. Wsparcie sięgnie od 20 do 30 zł. Na wykorzystane dotacji beneficjenci będą mieli czas do końca bieżącego roku.

– Jestem przekonany, że nowe obiekty i wyposażenie zachęcą do aktywności ruchowej, do spędzania czasu na świeżym powietrzu – mówił wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz.

Gmina Mieszkowice skorzysta z pomocy Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 29 tys. zł. Środki przeznaczy na renowację uszkodzeń i zniszczeń powstałych w trakcie użytkowania na boisku typu Orlik w Mieszkowicach. Na inwestycje władzą gminy przeznaczą 58 tys. zł.

Gmina Boleszkowice otrzymała od Marszałka Województwa 30 tys. zł. Fundusze pomogą w utworzeniu wielofunkcyjnego toru lekkoatletycznego na stadionie sportowym w Boleszkowicach. Całość działań oszacowano na 60 tys. zł.

Gmina Lipiany sięgnęła po wsparcie samorządu województwa w kwocie 20 tys. zł. Wykorzysta je na wymianę oświetlenia boiska w hali sportowej im. Lecha Piaseckiego w Lipianach. Przedsięwzięcie kosztować będzie 40 tys. zł.

Przypomnijmy, że w 2022 roku Urząd Marszałkowski przeznaczył na remonty lokalnej bazy sportowej 2 mln zł. To o 500 tys. zł więcej niż przed rokiem. Z pomocy skorzysta w sumie 76 zachodniopomorskich samorządów.

Źródło: WZP

03-08-2022 Redakcja
Portal NaszePyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [B]

Reklama [C] MARAL Hurtownia BHP

Reklama [C]

Sonda

Wybory Samorządowe 2024. Kandydaci na Burmistrza. Na kogo oddasz swój głos?

PODZIŃSKA Marzena
PAJOR-KUBICKI Remigiusz
ODACHOWSKA-PIOSIK Agnieszka Maria
ŁYJAK Justyna

Najchętniej czytane

Festyn charytatywny dla Daniela.

Festyn charytatywny dla Daniela.

W czwartek 16 czerwca (Boże Ciało) o godzinie 14:30 w Folwarku Przelewice odbędzie się charytatywny festyn na ...

W Lipianach powstaje gościnne centrum logistyczne firmy PORR.

W Lipianach powstaje gościnne centrum lo...

Warszawska firma budowlana PORR zagości na terenach po byłej Fabryce Armatur - poinformował Burmistrz Lipian B...

 Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanina Daniela.

Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanin...

Daniel Nowacki, dyrektor Biblioteki – Gminnego Centrum Kultury w Przelewicach potrzebuje pomocy. Pieniądze są ...