Reklama [A] - Barlinek Okna
Wystawa poplenerowa pt. ''Śladami św. Ottona''.

W dniu 20 października br. w Starostwie Powiatowym w Pyrzycach odbyła się Wystawa poplenerowa pt. „Śladami św. Ottona”. To już VI Plener Malarski, którego inicjatorem jest Starosta Pyrzycki Stanisław Stępień oraz Ksiądz Dziekan Grzegorz Harasimiak.

News will be here

Dziesięcioro uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie, pod okiem Stanisława Kokolusa – artysty-malarza, doskonaliło swoje umiejętności malarskie. Utalentowana młodzież czerpała radość ze wspólnego tworzenia nietuzinkowych dzieł sztuki w otoczeniu miejskich murów obronnych, studzienki św. Ottona (miejsca pierwszego chrztu Pyrzyczan) i innych zakątków miasta.

W pogodne dni można było spotkać młodych artystów uwieczniających na płótnach lub papierze akwarelowym wytworzone dzieła sztuki. Zwieńczeniem dwutygodniowego pleneru było namalowanie ponad 70 prac, które mogliśmy zaprezentować w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Pyrzycach.

Wszystkim uczestnikom szczególnie dr hab. Bartłomiejowi Otockiemu i uczniom Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie dziękujemy za włożony trud, wspaniałą atmosferę i wiele interesujących rozmów o sztuce.Źródło: Starostwo Pyrzyce

23-10-2022 Redakcja
Portal NaszePyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [B]

Reklama [C] MARAL Hurtownia BHP

Reklama [C]

Sonda

Wybory Samorządowe 2024. Kandydaci na Burmistrza. Na kogo oddasz swój głos?

PODZIŃSKA Marzena
PAJOR-KUBICKI Remigiusz
ODACHOWSKA-PIOSIK Agnieszka Maria
ŁYJAK Justyna

Najchętniej czytane

Festyn charytatywny dla Daniela.

Festyn charytatywny dla Daniela.

W czwartek 16 czerwca (Boże Ciało) o godzinie 14:30 w Folwarku Przelewice odbędzie się charytatywny festyn na ...

W Lipianach powstaje gościnne centrum logistyczne firmy PORR.

W Lipianach powstaje gościnne centrum lo...

Warszawska firma budowlana PORR zagości na terenach po byłej Fabryce Armatur - poinformował Burmistrz Lipian B...

 Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanina Daniela.

Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanin...

Daniel Nowacki, dyrektor Biblioteki – Gminnego Centrum Kultury w Przelewicach potrzebuje pomocy. Pieniądze są ...