Reklama [A] - Barlinek Okna
Zagraniczne praktyki uczniów Zespołu Szkół Nr 2 CKU.

Zagraniczne praktyki uczniów Zespołu Szkół Nr 2 CKU w Pyrzycach zostały zrealizowane W ramach projektu „Młodzi technicy - świadomi Europejczycy” realizowany w ramach programu Erasmus + KA 1 – Mobilność edukacyjna KA 122 – VET – Short term projects for mobility of learners and staff in vocational education and training.

News will be here

W czasie dwóch wyjazdów do Sewilli w ramach projektu wsparciem objętych zostało 30 uczniów Zespołu Szkół Nr 2 CKU w Pyrzycach z zawodów technik hotelarz, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik elektryk,technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik informatyk oraz technik pojazdów samochodowych.

Miesięczny pobyt w Sewilli pozwolił naszym uczniom poznać zakamarki tego pięknego miasta, ale także był okazją na smakowanie specjałów kuchni andaluzyjskiej.

Obok walorów zawodowych i kulturoznawczych warto też wspomnieć o aspekcie społecznym: mieszkanie z grupą rówieśników, dzielenie się obowiązkami domowymi i organizowanie wspólnych zajęć z pewnością pozytywnie wpłynęło na kształtowanie postaw prospołecznych wśród tej grupy młodych ludzi.

Tytuł naszego projektu dobrze wyraża to, co chcieliśmy dzięki temu projektowi osiągnąć. Nasi młodzi uczniowie stali się świadomymi Europejczykami. Wrócili do Polski jako inni ludzie. Bardziej świadomi tego kim są i co mogą osiągnąć dzięki wierze we własne siły i własnej pracy. Wszyscy uczestnicy projektu są zgodni, że z pewnością zachęcaliby innych do skorzystania z możliwości, jakie daje uczniom szkół zawodowych program Erasmus+. Jest to z pewnością przygoda życia.

Autorki:
Koordynatorzy projektu
Aneta Jankowska
Marta Cywińska

17-03-2024 Redakcja
Portal NaszePyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

News will be here

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [B]

Reklama [C] MARAL Hurtownia BHP

Reklama [C]

Reklama [C] GBS BANK

Sonda


Obecnie żadna sonda nie jest aktywna.

Najchętniej czytane

Festyn charytatywny dla Daniela.

Festyn charytatywny dla Daniela.

W czwartek 16 czerwca (Boże Ciało) o godzinie 14:30 w Folwarku Przelewice odbędzie się charytatywny festyn na ...

W Lipianach powstaje gościnne centrum logistyczne firmy PORR.

W Lipianach powstaje gościnne centrum lo...

Warszawska firma budowlana PORR zagości na terenach po byłej Fabryce Armatur - poinformował Burmistrz Lipian B...

 Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanina Daniela.

Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanin...

Daniel Nowacki, dyrektor Biblioteki – Gminnego Centrum Kultury w Przelewicach potrzebuje pomocy. Pieniądze są ...

News will be here