Reklama [A] - Barlinek Okna
Komisarz Gryfuś odwiedził przedszkolaków w Pyrzycach.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach wspólnie z maskotką zachodniopomorskiej policji „Komisarzem Gryfusiem” odwiedzili przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr. 4 w Pyrzycach „Bajkowa Kraina”.

News will be here

Pyrzyccy policjanci odpowiadając na zaproszenie przedszkolaków, udali się do Przedszkola Bajkowa Kraina w Pyrzycach. Podczas spotkania goście edukowali maluchów w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Aby uatrakcyjnić najmłodszym spotkanie, przyjechali wraz z maskotką zachodniopomorskiej Policji Komisarzem Gryfusiem.

Policjanci opowiedzieli o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypomnieli jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Przypominano dzieciom jak korzystać z sygnalizacji świetlnej oraz jakie są jej zasady funkcjonowania. Podczas spotkania omówiono również znaczenie znaków drogowych. W trakcie spotkania okazało się, że rezolutne maluchy posiadają już podstawową wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i udzielały prawidłowych odpowiedzi na zadawane przez profilaktyka pytania. Dzieci miały okazję poznać nie tylko wyposażenie radiowozu policyjnego, wsiąść za jego kierownicę, włączyć światła błyskowe i dźwiękowe, ale i również zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym przez policjantów w służbie. Wszystkie dzieci zostały obdarowane zawieszkami odblaskowymi, które zostały przekazane przez Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Pyrzycach.

Po zakończonej prelekcji przyszedł czas na zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce. Policjanci wraz z dziećmi i Gryfusiem udali się na krótki spacer ulicami miasta, gdzie na przejściach dla pieszych ćwiczyli bezpieczne i prawidłowe przechodzenie przez jezdnię.

Maskotka zachodniopomorskiej Policji była bez wątpienia atrakcją dla przedszkolaków, które chętnie pozowały do wspólnych zdjęć z Gryfusiem.

Źródło: Policja Pyrzyce
sierż. Agata Gamułkiewicz

28-10-2022 Redakcja
Portal NaszePyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

News will be here

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [B]

Reklama [C] MARAL Hurtownia BHP

Reklama [C]

Reklama [C] GBS BANK

Sonda


Obecnie żadna sonda nie jest aktywna.

Najchętniej czytane

Festyn charytatywny dla Daniela.

Festyn charytatywny dla Daniela.

W czwartek 16 czerwca (Boże Ciało) o godzinie 14:30 w Folwarku Przelewice odbędzie się charytatywny festyn na ...

W Lipianach powstaje gościnne centrum logistyczne firmy PORR.

W Lipianach powstaje gościnne centrum lo...

Warszawska firma budowlana PORR zagości na terenach po byłej Fabryce Armatur - poinformował Burmistrz Lipian B...

 Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanina Daniela.

Pomoc w powrocie do zdrowia pyrzyczanin...

Daniel Nowacki, dyrektor Biblioteki – Gminnego Centrum Kultury w Przelewicach potrzebuje pomocy. Pieniądze są ...

News will be here